Hazır Site Pro Yardım

Webservis Site Kur Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz

Yardım almak istediğiniz konuyu tıklayarak nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.


Site Kur - (Webmaster Tools) Google Search Console Site Ekleme

Google Search Console nedir? Web sitesi sahiplerinin, sitelerinin durum ve performansıyla ilgili derinlemesine bilgi sahibi olmalarına yardımcı olmak için Google tarafından sunulan, inanılmaz faydalı ücretsiz bir araçtır.
Siteni Google EkleÖncelikle Google hesabınıza giriş yapın(yok ise oluşturun) ve https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=tr adresine gidin.  Sayfanın sağ üst köşesindeki eski adıyla Mülk ekle, yeni adıyla “Özellik ekle” düğmesini tıklayın.
Karşınızı açılır pencerede web sitenizin url adresini girmenizi isteyecektir. Aşağıdaki gibi sitenizin adresini yazınve kaydedin. Bundan sonra mülk doğrulama işlemine geçeceğiz.
Site Adresinizi Giriniz
Bir sonraki adım, Google’a sitenizin sahibi olduğunuzu kanıtlamaktır. Google bize yöntem olarak Html dosyasını kendi web dizinimize eklememizi öneriyor. Ama daha kolay bir yöntem olan, Alternatif yöntemler > Html etiketi seçeğini işaretleyeceğiz.
Html etiketi seçeneğini işaretlediğinizde aşağıdaki doğrulama kodunu verecektir. Bu doğrulama kodunu kopyalayın, çünkü işimize yarayacak. Ayrıca sayfayı kapatmayın lazım olacak birazdan.
Şimdi editorde ust menude yer alan ayarlar dugmesine tikliyoruz
gelen pencereden header html secip dogrulama kodunu kutucuga yapistirip kaydet diyoruz ve siteyi yayinliyoruz.
 Daha sonra Webmaster tools sayfasinda  “Doğrula” butonuna tıklamayı unutmayın.

Bizden haberdar olun..